Резултати от Национален конкурс „Паметта за Левски днес“

Националният конкурс „Паметта за Левски днес“ е посветен на 180-тата годишнина от рождението на Апостола и е организиран от Община Карлово и Министерство на образованието и науката.

В него се включиха 216 творци от цяла България в две възрастови групи:
ученици от V до VIII клас и ученици от IX до XII клас.

Престижната инициатива доказа, че младите българи пазят паметта за Левски жива, че неговия огън гори в душите им и са готови да следват заветите му.

Компетентно жури в състав:
Председател – Недялко Славов;
Членове -Мариан Кръстев, Мирослав Колев, Стоянка Тодорова и Маргарита Сангурова,
оцени и класира представените творби.

Първа възрастова група: V – VIII клас

Есе:
I място
Моника Иванова – VIII клас в Гимназия с преподаване на чужди езици „Йоан Екзарх“ –
гр. Варна
II място
Виктория Николаева Николаева – V клас в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“- гр. Първомай
III място
Йоан Иванов – VI клас в Хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ –
гр. Казанлък
Поощрителна награда:
Кирил Димов – VI клас в НУПИД „ Акад. Дечко Узунов“- гр. Казанлък

Стихотворение:
I място
Анелия Господинова Атанасова – VI клас в ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ – с. Стоил войвода, община Нова Загора
II място
Карла Асенова – VI клас във Второ основно училище „Христо Смирненски“- гр. Берковица
III място
Александра Пламенова Николова – V клас в ОУ „Елисавета Багряна“- гр. Сливен
Поощрителна награда:
Анна Яворова Каменова – VII клас в СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“- гр. Перник

Втора възрастова група: IX – XII клас

Есе:
I място
Любимка Георгиева – XI клас в Първа английска езикова гимназия – гр. София
II място
Биляна Емилова Шехтова – X клас в СУ „Св. св. Кирил и Методий“- гр. Велинград
III място
Микаела Николаева Берчева – XI клас в Национална Априловска гимназия – гр. Габрово
Поощрителна награда:
Петя Юриева Николова – XII клас в VI-то СУ „Св. св. Кирил и Методий“- гр. Перник

Стихотворение:
I място
Снежана Тодорова Стоянова – IX клас в СУ „Св. св. Кирил и Методий“- гр. Добрич
II място
Никол Росенова Христова – XI клас в СУ „К. Константинов“ – гр. Сливен
III място
Николай Тодоров – XI клас в 85 СУ „Отец Паисий“ – гр. София
Поощрителна награда:
Румяна Йонкова – IX клас в СУ „Св. Климент Охридски“- гр. Сухиндол

Специална награда за участник от община Карлово: Не се присъжда
Поощрителни награди за участници от община Карлово:
Мария Джангазова – XI клас в СУ „Васил Левски“- гр. Карлово
Мария Петрова – XI клас в СУ „Васил Левски“ – гр. Карлово
Надежда Миленкова – XII клас в СУ „Васил Левски“ – гр. Карлово
Радослав Найденов – XI клас в СУ „Васил Левски“ – гр. Карлово

Община Карлово изказва благодарност на всички участници и
им желае творчески успехи!

Представител на Община Карлово ще се свържи с отличените участници за награждаването на 04.07.2017г.

0 отговори

Остави отговор

Желаете да се присъедините към дискусията?
Оставете вашия коментар

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *